Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Beskydy TOUR 2017Datum: 18.7.2017
Přejezdy: Mosty u Jablůnkova, Dolní Lomná, Horní Lomná, Lačnov, Staré Hamry, Bílá, Bumbálk
Najeto: 71 km
Nastoupáno: 2143 m


Od hotelu Grůň v Mostech u Jablůnkova jsem sjeli do Městské Lomné, kde jsme si dali snídani v trávě. Bylo to nejnižší místo dnešní horské etapy skrz celé Beskydy, takže jsme si ty chvilky příjemně užívali.
Poté jsme začali stoupat přes Dolní Lomnou směr Horní Lomná. Těsně před Horní jsme ale zabočili na žlutou turistickou a začalo utrpení. Stezka těžko schůdná i bez kola. Adminova GPS opět hapruje a jedeme cestou necestou. Zpocení od hlavy až k patě jsme dojeli na Lačnov. Následoval sjezd po žluté - naučnou stezkou Wolfram - Morávka až k vesničce Úspolka. Odtud po cyklostezce 6113 přes Visalaje až k vodní nádrži Šance. Síly ubývaly. Sjezd následoval výjezd, přes Staré Hamry jsme se dostali do obce Bílá. Zde opět došlo k seřízení Sísi přesmykovače, kterému se vůbec nelíbí, když Sísa do něj zasekne řetěz.
V dálce bouří a my víme, že nás čeká závěr dnešního horského dne, ale závěr, kdy musíme zdolat horu Vysoká (1032m), kde pramení řeka Bečva. Odpočíváme a zjišťujeme, že za 2 hodiny jede nahoru autobus. Admin jásá nadšením, jak vše umí zjistit a zjednodušit! Sísa mu ale dává bodlo do břicha a říká, že jsme na cyklovýletě, takže autobus vetuje. Admin je zvyklý poslouchat, sklopí uši a jde se šlapat. Kopec nakonec nebyl tak hrozný... ..byl totiž šílený! Kolem řeky Smradlava do Salajky. Přes přechod Bumbálka jsme dojeli k Třeštíku, odtud po červené směr Vysoká - pramen Bečvy. Občas jsme museli slaňovat i s kolama, pak zase kola tahat na zádech....no co...jsme na cyklovýletě. Nakonec jsem pramen našli. No pramen to zrovna nebyl, taková boudička s cedulkou, ale po vodě ani památka. Admin si potom užíval prudký sjezd lesem na cyklostezku, Sísa chudinka tlačila. Ubytování v Horní Bečvě přišlo vhod. Co na tom, že na tachometru máme 71km. Ono nastoupených 2143m odpovídá závodu Král Šumavy! Usínáme s pocitem zdolaných Beskyd. Překvapením pro nás bylo, jak málo lidí oproti Šumavě zde bylo. Tak trochu místním lidem závidíme ten klid.
Záznam trasy zde:
Beskydy TOUR 2017

Stáhnout trasu: Beskydy_2017.kml, Beskydy_2017.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!