Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Číčenice - Český KrumlovDatum: 4.10.2014
Přejezdy: Zliv, České Budějovice, Boršov, Český Krumlov
Najeto: 70 km
Nastoupáno: 850 m


S podzimem odchází teplé období, ale díky babímu létu a krásně zbarvené přírodě se dají uskutečňovat super výlety. Jedním z takových příjemných dnů byla sobota 4.10. a my jsme ji využili k návštěvě Českého Krumlova. Admin se Sísou a Milan, kterému v týdnu bohužel ukradli jeho legendární kolo Eska a on byl nucen si pořídit kolo nové.
Rychlíkem v 6:52 jsme popojeli do Číčenic. Admin se Sísou měli kliku, protože ranní vstávání jim nešlo moc dobře a na nádraží dorazili ve stejný moment jako rychlík. Z Číčenic jsme vyrazili cyklostezkou k památníku rychtáře Kubaty a cestou si admin prozpěvoval dechovku o tom, jak rychtář Kubata dal hlavu za Blata. Od památníku do Zlivy jsme jeli 3km po panelovce při kolejích, což byla příjemná ranní masáž zadních partií. Pár louží nás trochu zmáčelo, takže jsme měli mokrý boty, ale jedeme dál! V Budějovicích jsme byli v 10, příliš brzo na to, aby byla plná cyklostezka, ale také na to, aby už zde bylo otevřeno na nějaké to zahřátí, třeba polévkou nebo čajem. Tak jsme Budějovicema jen projeli a rozhodli se dojet na oběd až do Krumlova. Za Budějovicema jsme si vyšlápli ostřejší kopec z Boršova nad Vltavou ke Kamennému Újezdu, pak ostrý sjezd do Zlaté Koruny, kde nás přivítal díkybohu liduprázdný kemp, krásný klášter a sluníčko. 5km přes kopec, po kterém jezdil Milan s OT64, když v Krumlově vojančil, byla už pohoda. Český Krumlov nás překvapil, přestože byl říjen, Krumlov byl doslova přeplněn turisty. Po příjezdu na náměstí v pravé poledne, jsme si připadali bez přehánění jako v Tokiu! Milan díky svým zkušenostem z vojny nám dělal průvodce, poradil výbornou restauraci na oběd - Na Louži, ukázal spoustu zajímavostí a povyprávěl zážitky a vzpomínky z vojny. Koukli jsme na zámek, otáčivé hlediště, dali si mátový čaj v Krčmě Markéta, která kdysi byla domkem pro zahradníka zámecké zahrady, došli až na konec zahrady k jezírku plnému leknínů.
V 17hod nám odjížděl vlak, tak jsme vyšlápli k nádraží a vlakem opět plným japonských turistů se vydali směrem domů.
Fajn sobotu jsme zakončili hovězím gulášem topiče v nádražní restauraci U líného topiče u nás doma, v "Babinech".
Záznam trasy opět díky nespolehlívé GPS rozdělen na dvě trasy:
4.10.2014 - cyklovýlet Číčenice - Český Krumlov (část1.)
4.10.2014 - cyklovýlet Číčenice - Český Krumlov (část1.)

Stáhnout trasu: Cicenice_CeskyKrumlov.kml, Cicenice_CeskyKrumlov.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!