Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Horažďovice Předměstí - Poledník - SušiceDatum: 6.9.2013
Přejezdy: Žichovice, Sušice, Dlohá Ves, Babylon, Poledník, Prášily
Najeto: 93 km
Nastoupáno: 2849 m


Protože na celý víkend, včetně pátku bylo předpovídáno babí léto, tak jsme si se Sísou v pátek vzali dovču (jinak to nešlo, protože v sobotu nás čekaly závody  na Svatém Poli, v neděli pak MTB závody na horažďovickém náměstí) a pokusili se zdolat jeden z nejvyšších šumavských kopců - Poledník.
Vyrazili jsme v 7 ráno z Horažďovic Předměstí, abychom to do večera stihli. Cesta až do Radešova je kochací a spíše relaxační. Z Radešova jsme se vydali krkolomnými stoupáními v lese po kamenech a výmolech, přes Velký Radkov, Malý Radkov, Velký Babylon až na Malý Babylon. Bylo to nejnáročnějších 7km z celé trasy Pak jsme sjeli přes Stodůlky k řece Křemelné a odtud nás už čekalo cca 11km prudké stoupání. Přes Velký Bor, Novou Studnici, Předěl až na Poledník. Tohle stoupání také prověří fyzickou kondici, ale vzhledem k tomu, že to je převážně po asfaltu nebo zpevněných cestách, tak to není tak náročný.
Na Poledníku jsme byli poprvé. Dali si pivko, buřtguláš a pak koukli na rozhlednu a po okolí. Výhled nádhernej, lidí málo, počasí super, užili jsme si krásnou hodinku ve výšce 1315m.n.m.
Zpátky jsme měli naplánovou trasu přes Prášily, abychom nejeli stejnou trasu. Sjížděli jsme opatrně, pomalu, abychom neohrožovali ostatní turisty. I tak jsme za chviličku byli u Prášil. Odtud po nově budované cyklostezce, střidavými stoupáními a klesáními až na Skelnou a odtud po silnici až na Rovinu. Zde jsme si dali pozdní oběd, chvíli poleželi v pohodlných lehátkách na sluníčku a pak už nás čekal dlouhý sjezd po silnici přes Hartmanice do Dlouhé Vsi. Cyklostezkou do Sušice, kde jsme měli připravenou dodávku, protože domů zbývalo sice nenáročných 25km, ale vzhledem k tomu, co jsme měli za sebou, bychom se spíše trápili. Byl to jeden z nejkrásnějších výletů a to jak zvolenou trasou, tak také náročností a počasím.
Tachometr ukázal 93km najetých a 2849m nastoupaných.
Záznam trasy zde :
http://www.sports-tracker.com/#/workout/roula/duqf0qfh4afbgdjs

Stáhnout trasu: 060913.kml, 060913.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!