Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Horažďovická padesátka 2016 (51.ročník)Datum: 28.5.2016
Přejezdy: Pačejov, Nalžovské Hory, Hrádek, Sušice, Mnichov, Strakonice, Kraselov, Volenice
Najeto: 116 km
Nastoupáno: 1367 m


Letošního ročníku (v pořadí již 51.) - Horažďovická padesátka, se zúčastnil admin se Sísou. Bohužel se stejný den jel také Král Šumavy. Pro nás to byla lehká volba, rádi podpoříme domácí pořadatele, protože málokdo (jestli vůbec někdo) dokáža přilákat a zvednout takový počet lidí (letos 750) z gaučů a pohovek. Někdo pěšky, jiný na kole. Někdo více, někdo méně km. Všchny ale spojuje jedno - touha zvládnout celou trasu bez problému a ve stanoveném limitu.
Z domova vyrážíme v 6 hodin na kole na zámecké nádvoří v Horažďovicích, kde na nás čeká Vašek Kubaň. Platíme symbolické startovné, dostáváme propozice a vyrážíme na první polovinu trasy - letos opět tu nejdelší - 107km. Jedeme svižně a již v Třebomyslicích v půl sedmé ráno svlékáme bundy a pokračujeme jen v krátkých rukávech a kraťasech. Obávaná havní silnice z Hradešic do Nalžovských Hor je naštěstí v sobotu ráno prázdná. Menší komplikace nastává těsně před Hrádkem, Vašek má defekt na zadním kole. Musí tedy lepit. Na chvilku se k nám připojí Vašek Melka. Později toho ale začne litovat, protože díky této zastávce si rozjede sluneční brýle. Před Vencou klobouk dolů, pokud projel celou trasu! Po hlavní silnici ze Sušice do Bojanovic, tam uhýbáme do terénu, abychom si cestu zpříjemnili a nejeli v hustém provozu. V 8:45 jsme zpět, prvních 50km jsme jeli 2:30. Na druhých 57km se k nám připojí Vaškovo žena Petra, otec a kamarádi ze vsi. Sísa a já jedeme napřed a dáváme si občerstvení U líného topiče v předměstí. Další zastávka je ve Strakonicích v kempu. Občerstvení je plné známých tváří (mimochodem také Milda s Víťou Želiskovic v našich týmových dresech). Ze Strakonic stoupáme na Kraselov. Společně se Sísou se od naší skupinky odpojujeme, že počkáme nahoře v Hoslovicích. K tomu ale nedojde, protože se ženou bouřkové mraky a jelikož jedeme bez pláštěnek, upalujeme co nejrychleji zpět. Moc to ale nejde, Sísa prožívá krizi. Nejdřív je fialová, potom červená. Ve Volenicích, po dalším občerstvení naštěstí opět dostane normální barvu a v poklidu dojedeme ke škrobárenským rybníkům, kde je kontrolní bod PS Otaváci mají připravené občerstvení v podobě pivko, limo, buřta - opeč si sám. Když se koukámě jižním směrem, máme obavy, v jakém počasí jedou naši společníci. Ty nás ale překvapí, přijedou v pláštěnkách chvilku po nás. Naštěstí zmokli jen maličko. Vrátíme se na zámecké nádvoří odkud jsme ráno vyjeli a od pořadatele dostáváme podepsané skleničky s logem HD50 a pamětní diplomy. Cestou domů trochu zmokneme, ale náladu krásné soboty nám to nezkazí. Můj obdiv má Sísa, protože jela skvěle!
Tachometr ukazuje 116km, nastoupáno 1367m, čas v sedle 5:45, takže průměrná rychlost 19,6km/h.
Záznam trasy zde:
28.5.2016 Horažďovická padesátka 2016 (51.ročník)

Stáhnout trasu: Horazdovicka_padesatka_2016.kml, Horazdovicka_padesatka_2016.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!