Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Na kole podél řeky LitavkyDatum: 26.7.2013 - 27.7.2013
Přejezdy: Lnáře, Rožmitál pod Třemšínem, Příbram, Jínce, Beroun
Najeto: 114 km
Nastoupáno: 2106 m


Končící 1.týden dovolené, jsme si chtěli užít nějakým zajímavým cyklovýletem. Nakonec jsme si naplánovali hned 4 cíle na 2dny. 1.cíl byla další cesta podél řeky - na kole podél Litavky, 2.cíl byl fotbalový zápas Viktoriie Plzeň, která v pátek večer hrála na příbramském stadionu - právě "U Litavky". Další 2 cíle byl hrad Karlštejn a lomy Amerika. Tyto 2 cíle jsme ale vzhledem k tropickým teplotám odložili.
1.den :
V 9 hodin jsme vyrazili pohodovým tempem z Horažďovic Předměstí, prože nás čekala 2 velká stoupání. Ve Lnářích jsme si chtěli dát oběd v restauraci Na Panské, ale bohužel jsme si nemohli dát kola na terasu, tak jsme se s neochotnou obsluhou rozloučili a popojeli o 8km dál, do hospody ve Hvožďanech. Z Hvožďan nás čekalo první velké stoupání, kolem Třemšína k hájence Na Dědku. Pak po červené turistické jsme sjeli do Rožmitálu pod Třemšínem, abychom mohli opět stoupat, tentokrát kolem motokrosové trati Na Plaňáku v Zalánech k pramenům Litavky - ve Vojenském Újezdě Brdy - 725m.n.m. Vyfotili jsme si pramen a poté po cyklostzce začali zsjíždět přes obec Láz k Příbrami. Dobrou dršťkovou polévku jsme posvačili v příjemné restauraci Stará Fořtovna a pak už to bylo necelých 10km do Příbrami na hotel Hájek, kde jsme měli rezervaci. Ve 3 hodiny už jsme byli na recepce a těšili se na sprchu. Obsluha hotelu i restaurace byla super, byli jsme zde hodně spokojeni. K večeru jsme si zašli na náměstí na zmrzlinu a pak už jsme se těšili na fotbal, klobásu a pivo. Fotbal byl nádhernej! Viktorka vyhrála 4:2, my si užili skvělou atmosféru v kotli Viktoriánů. Horší to bylo s pivkem a klobásou, pořadatel není zvyklý na tolik diváků, takže o půlce už nebylo pivo ani klobása. Večeři jsme si tedy dali v jedný příbramský večerce ve 23hod.
1.den jsme najeli 63km, nastoupali 1461m.
2.den :
Vstali jsme včas a v 7:30 už jsme balili věci na kola a vydali se v putování podél řeky Litavky. Ta teče povětšinou při silnici, takže tentokrát to bylo z 80% po asfaltu, ale naštěstí skoro pořád z kopce. V 10 jsme dorazili k soutoku a dohodli se, že dál nepojedeme. Berounku jsme jeli proti proudu na kole v loni a tak víme, že na Karlštejn to je sice rovina, ale není to lesem, takže bychom v tropickém vedru někde "zdechli". Vrátili jsme se tedy na nádraží Beroun a odtud rychlíkem do Plzně a Horažďovic Předměstí. V jednu hodinu odpoledne už jsme byli doma a vyrazili relaxovat k řece.
2.den jsme najeli 54km, nastoupali 645m.
Litavka je malá řeka, dlouhá cca 55km. Pramení v zatím lidmi minimálně dotčené krajině vojenského prostoru Brdy, ale bohužel už i zde se začínají pokládat asfaltové cyklostezky. Každopádně jako jednodenní výlet stojí za sjetí, vzhledem ke krásné brdské přírodě.
Záznam trasy :
1.den
http://www.sports-tracker.com/#/workout/roula/6hicsqq4a0rb1gv1
2.den
http://www.sports-tracker.com/#/workout/roula/1cisaobnaiqldffe

Stáhnout trasu: Litavka.kml, Litavka.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!