Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Na kole podél řeky OdryDatum: 15.7.2017 - 16.7.2017
Přejezdy: Olomouc, Odry, Kunín, Studénka, Ostrava, Bohumín
Najeto: 150 km
Nastoupáno: 1538 m


Letošní dovolenou naplánoval opět admin. Chtěli jsme vidět něco nového, kde jsme ještě nikdy nebyli a zároveň aby to bylo zajímavé cyklotoulání. Nakonec vymyslel trasu kolem severomoravského kraje. A protože jej lemuje několik řek a Beskydy, vzniknul velice zajímavý plán.
Vlakem do Olomouce, z Olomouce do vojenského prostoru Libavá, kde pramení řeka Odra, poté při řece Odře skrz Ostravu až na hranici s Polskem, kde se do Odry vlévá řeka Olše. Na soutoku se rozloučit s Odrou, tekoucí za hranice a dále pokračovat proti proudu řeky Olše až na východ, navštívit trojmezí (CZ/PL/SK), přejet celé Beskydy od severu na jih, najít pramen řeky Bečvy a při této řece se vrátit zpět k Olomouci, po jižní hranici kraje s tím, že nevynecháme Radhošť. Jestli se nám tento docela náročný plán povedl splnit uvidíme v následujících cyklovýletech.

Z Horažďovic předměstí jsme odjeli vlakem v 11:09 směr Olomouc. Cestování to bylo příjemné, admin kromě plánování umí také rezervace, takže jsme v každém vlaku měli rezervaci nejen pro kola, ale také my jsme seděli hezky u okýnek a mohli se kochat českou krajinou. Z Prahy jsme jeli expresem, takže jsme neodolali a nechali se pohostit v jídelním voze. Pivíčko, salátek, žádné čekání ve frontách na ucpaných dálnicích...takhle nějak má vypadat cesta na dovolenou. V Olomouci jsme vystoupili v 16:40, uvázali batožiny na kola a vyrazili směr Oderské vrchy. První noc jsme spali v příjemném hotelu Farmářská bašta nedaleko vojenského újezdu Libavá.
Ráno jsme vyrazili ještě před snídaní, tu jsme si koupili v nedalekém Velkém Újezdě. Z Újezda nás čekalo náročné stoupání k prameni Odry. Pramen Odry je přístupný po červené turistické z obce Kozlov. Sami v krásné přírodě jsme posnídali a vydali se na putování při řece Odře. Sjezd do Potštátu, výjezd k větrným elektrárnám a pak prudký sjezd k řece u Spálova. Při řece jsme pomaličku doputovali až k Ostravě. Zde houstnul cyklistický provoz, ubylo kopců, vlastně už to byla jen rovinka při řece. Překvapilo nás, jak zde mají cyklisté závodního ducha, skoro každý se nás snažil držet, případně předjet. Vzhledem k tomu, že jsme jeli na těžko, včetně spacáků, nebylo to vždy lehké, ale i přes bezmála stovku našlapaných kilometrů v nohách bylo naše tempo pro zdejší sportovce vražedné a postupně odpadávali. My jsme si našli ubytování v hotelu Isora v Ostravě - Koblov, nedaleko řeky Odry. Po večeři jsme se ještě proběhli na nedalekou rozhlednu, která pro člověka ze šumavských hvozdů je skutečně exotická. Jen Beskydy v dáli nám dávali tušit, že se máme na co těšit.
První den jsme najeli 17km.
Druhý den jsme najeli 116km, naběhali 2,5km.
Záznamy tras zde:
1.den - Na kole podél řeky Odry
2.den - Na kole podél řeky Odry

Stáhnout trasu: Na_kole_reka_Odra.kml, Na_kole_reka_Odra.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!