Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Na kole podél řeky RadbuzyDatum: 19.4.2014 - 20.4.2014
Přejezdy: Liščí domky, Horšovský Týn, Stod, Dobřany, Plzeň
Najeto: 120 km
Nastoupáno: 1436 m


Protože jaro je v Čechách už od ledna, tak také letošní cyklistická sezóna začala o dost dříve. My jsme sice čekali na léto, ale když už vyrazili skoro všichni na kolech, tak ani nám to nedalo. O velikonočním víkendu jsme se rozhodli poznat okolí řeky Radbuzy.
1.den
V sobotu v 7 ráno vyrazila na vlak Sísa a vzala s sebou admina. Vlakem do Poběžovic to trvalo něco málo přes 2 hodiny. Po vystoupení nás čekalo překvapení, velká zima. Sice jsme měli mikinu v batohu, ale v Českým lese lidé chodili v zimních bundách. No co už....ruce fialový, uši zmrzlý, ale po necelé hodince jsme přes Mnichov a Pivoň vystoupali k bývalé osadě Liščí domky. Odtud už to bylo lesem k prameni Raduzy jen kousek. Pak už jsme tradičně hledali cesty podél řeky a jak bývá u admina zvykem, jsou to spíše necesty. Český les je jiný než Šumava, na kterou jsme zvyklý. Český les je opuštěný, jakoby bez života. Že jsme v civilizaci a máme co jíst jsme se přesvědčili až po cca 30km v Bělé nad Radbuzou. Výborná dršťková polívka nám dodala síly na další cestu. Převážně jsme jeli po asfaltu až do Horšovského Týna, kde jsme udělali pauzu na oběd a venkovní prohlídku krásného zámku. Z Týna jsme se rozhodli opustit asfalt a vyrazili nejprve jen podle kompasu a poté po zelené turistické po břehu řeky. Když turistická značka končila, my jeli stále po lukách a lesních cestách vedle řeky. Terén nebyl problém, ale velkým znepříjemňovatelem našeho cestování nám byl velmi svěží protivítr, který nás celý den udržoval v kondici. Malou zastávku jsme udělali v obci Křenovy, kde nás místní domorodci pozvali na skvělou zabijačku a košt piva z pivovaru Kout na Šumavě. Jméno piva si nepamatujeme, bylo asi moc silný. Z Křenova pořád polní cestou až do Staňkova. Odtud už po asfaltu přes Holýšov do Stodu. Zde jsme si našli super nocleh v penzionu U Matyáše, kde nás vřele přivítali, protože jsme byli jejich letošní první cyklisté. Sprcha, večeře, pivo na dobrou noc a po 85km se usínalo a spalo hodně dobře.
2.den
Ráno nebylo kam spěchat, snídani jsme si u velmi vstřícných a ochotných domácích nechali připravit na 8 hodinu ráno. Sluníčko nás probudilo a my se těšili, že po včerejší chladném a větrném dnu se opálíme. Po snídani jsme vyrazili dál, Sísa přejíždí silnici a skoro ji povalil rychle jedoucí řidič dodávky s károu, na který vezl červenou krosku. Admin už házel dlažební kostku, ale v poslední chvíli si všiml, že to je Vendelín Lísa, takže místo hození kamene došlo na objímaní a divení se z velké náhody. Venca nás potěšil veselou příhodou, jak jel přes 100km na závody do Kříší a oni ho tam s C licencí nepustili a protože Venca je nadrženej, tak si alespoň tedy jede zatrénovat do Týna. No byla neděle a tak netušíme, jestli ho nevyhodili i z Týna. My se Sísou jsme pokračovali při řece Radbuze. Do Dobřan to bylo kousek, asfalt/terén půl napůl. Z Dobřan už spíš jen po asfaltu, jen kolem nádrže České údolí jsme si ještě mohli chvilčku zakrosit po lesních pěšinách. Pak už přišly na řadu plzeňské asfaltové cyklostezky. V 11 jsme dorazili k soutoku Mže a Radbuzy a tím dokončili první větší výlet roku 2014. A protože se nám výlet hodně líbil a měli jsme hoďku čas než nám pojede rychlík domů, tak jsme výlet zakončili v Plzeňském pivovaru v restauraci na Spilce.
Doma tachometr ukázal najeto přes 120km a nastoupáno 1436m. Celkem jsme v sedle strávili skoro 7 hodin. Napoprvé to bylo trochu znát, naštěstí máme Framykoinovou mast a i Indulonu s sebou jsme měli.
Záznam 1.dne (85km):
http://www.sports-tracker.com/#/workout/roula/69e8q9iq1hpcnsnt
Záznam 2.dne (35km):
http://www.sports-tracker.com/#/workout/roula/7jfkqhtkp833ovck


Stáhnout trasu: Radbuza.kml, Radbuza.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!