Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Orlík, Solenice, SBT Zalaby, MakováDatum: 5.7.2017 - 6.7.2017
Přejezdy: Záboří, Čimelice, Probudov, Orlík, Solenice, Myštice, Sedlice
Najeto: 125 km
Nastoupáno: 2982 m


Dva státní svátky za sebou o prázdninách nejde nevyužít k nějakému výletu. A protože máme malé miminko v chovatelské stanici Zalaby, vypravili jsme se za ním na kole. Přidala se i Siska. Zalaby je samota kousek od hráze Orlické přehrady. Admin naplánoval start po obědě, protože parník z Orlíku nad Vltavou směr hráz odjíždí v 14:45, takže pro nás sportovce času habaděj. Místy náročná cesta terénem nám občas dala zabrat a k parníku jsme dorazili s minimální rezervou 5 minut. Ale stihli jsme to, vešli jsme se a tak jsme si potom užívali hodinovou jízdu parníkem až na hráz. Na hrázi jsme si dali sváču v místním stánku na parkovišti a také jsme zde přečkali malou, ale vydatnou přeháňku.
Dalším cílem byla vyhlídka Podkova. Stoupání z pod hráze směr Větrov jsme proklínali, ale po příjezdu na vyhlídku jsme našlapaných metrů nelitovali. Pohled na kroutící se Vltavu pod Orlickou přehradou je fascinující. Protože admin nerad jezdí stejnou cestu zpět, zvolil cestu zpět do Solenic po zelené turistické. Díky tomu jsme se mohli pokochat také pohledem směr Praha. V Solenicích jsme přespali v penzionu U Anny. Večeři a také snídani nám připravil ochotný personál v hotelu Kaskáda.
Dopoledne v 10 hodin jsme měli být v chovatelské stanici Zalaby. Všichni natěšení jsme bez mrknutí oka vyšlapali nekonečné stoupání ze Solenic až na samotu Zalaby. Tam už nás čekala paní Měchurová s nádhernou fenkou Izzynkou a jejími malými potomky. Gero, náš budoucí "hlídač" dostal volný výběh a my jsme si jej užili, až z toho usnul. Během hraní si admin všiml, že nad samotou se tyčí krásný poutní kostel Maková. Rozloučili jsme se s paní chovatelkou, pejskama a skrz louky, pole, lesy stoupali k poutnímu místu Maková. Byl to náročný výjezd, ale opět ta trocha námahy za to stála. Bylo poledne, na teploměru přes 33 stupňů a nás čekala cesta domů. Přes Chraštice, kde si holky daly skvělého melouna v zelenině u hlavní silnice na Prahu, jsme dojeli cyklotrasou do Mirovic. Tady jsme se naobědvali v restauraci na fotbalovém stadionu. Doplnili tekutiny a pokračovali přes Myštice směr Sedlice. Při jízdě z Nového Mlýna po žluté turistické se od adminova zadního kola ozvala rána, která nevěstila nic dobrého. Sísa si ale naštěstí v podobných situacích umí poradit. Obětovala svůj silikonový kryt na mobil, vycpala jím děravý adminův plášť, vzala náhradní duši, nafouknula, otřela adminovi slzy a jelo se dál. V Sedlici jsme si zmrzlinu nedali, až v Záboří, u Verči v hospůdce jsme se schladili domácí bezinkovou limonádou.
Výlet byl super, s parníkem, vyhlídkou, poutním místem Maková a pomazlením se s naším budoucím hafíkem stálo šlapání v úmorném vedru za to.
Najeli jsme 125km, v čase 8 hodin.
Záznam z trasy zde:
5.7.2017 - Horažďovice předměstí - Orlík - Podkova Solenice
6.7.2017 - Solenice - Zalaby - Horažďovice předměstí

Stáhnout trasu: Orlik_Solenice_Makova_SBT_Zalaby.kml, Orlik_Solenice_Makova_SBT_Zalaby.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!