20.6.2015 Offroad maraton - Dobøany
29/06/2015 09:03 GMT

Posláno od Brejcha

Posláno od Cáòa:
V sobotu 20.6.2015 se jel jako každý rok v nedalekých Dobøanech nejvìtší z podnikù seriálu Offroad maratonu. Celých 24 hodin dlouhý závod aut, dvì hodiny ètyøkolek a dvì hodiny pro motorky. Protože letos zaèínali motorky, vyrazil jsem já a Míra Brùžek už v pátek veèer. Radek Žitník se k nám pak pøidal ráno. Start v 7:00 byl z poèátku strašidelný, protože tak brzo nevstáváme ani do práce, ale na druhou stranu ráno v 9:00 máte po závodech a máte celý den volno. Míra Brùžek jel ve tøídì Pohár Veterán, kde se sešlo opravdu hodnì motorek, celých 38. Jak na výsledku, tak na jízdì bylo vidìt, že Mírovy Yamaha prospívá. Plynulou jízdou bez chyb si dojel pro krásné 11 místo. Radek jel rychlejší Pohár veterány, v této tøídì se sjelo nìco kolem 15-ti jezdcù, ale za to kvalitnìjších. Letos Radek nepodcenil nic, vzal si dost benzínu takže mu nedošel, neprorazil kolo ani se nerozbil v prvním kole . Na místo toho pøedvedl vyrovnanou jízdu ve stupaèkách a dojel si pro krásné 8 místo. Já jsem jako každý rok jel kategorii Mistr moto E1. Mým cílem bylo završit sbírku pohárù z Dobøan ve které mi chybí první místo. Bohužel se mi to ani letos nepodaøilo, i když jsem k tomu mìl za všechny roky nejblíže. Po hodinì a pùl jsem sice visel na zadním kole vedoucího Dana Gálii ale bohužel jelo Yamaha WR nepotøebovala tankovat. Já musel takže jsem nakonec skonèil na hezkém 2. místì. Velký dík pak patøí Bambejsovi, který byl v 6:00 nastoupen v depu a celý den nám byl nápomocen. Dík Bambejsku! Poøadatelùm se jako pokaždé závod moc pomohl a už se tìšíme na pøíští rok.