aktuality jsem pojal formou kroniky, abychom m˜li na co vzpom˜nat

21.7.2013 SMS Kaplice - Nihošovice
21/07/2013 22:59 GMT

Posláno od admin

Jihoèeský krajský pøebor - SMS Kaplice se tuto nedìli jel na pøedìlané trati v Nihošovicích, kde skvìle šéfuje, hodnì moc èasu a penìz tomu obìtuje Honza Mrázek. Náš tým to pojal jako minidovolenou a už veèer pøed závodem si v depu u ohýnku opekli buøty a poklábosili Stejkovi, Ludvíkovi, Brejchovi a Bednarikovi. Moc informací co zajímavýho se bìhem veèera událo nemáme, ale podle dnešních ohlasù bylo veselo.
Z našich jezdcù se pøedstavili: Martin Ludvík a Míra Stanìk v kategorii MX2, ve tøídì Amatér MX2 Jirka Stejk a Pavel Brejcha.
Martin Ludvík má svoji motorku v opravì, tak si vypùjèil stroj od bráchy, ale protože je to docela skok ze 450 na 250, tak chvilku trvalo, než se s ní seznámil. Ke konci první rozjížïky odstoupil z 18.místa, takže pak jel Superfinále B. Tam už bylo vidìt, že si se slabším strojem více rozumí a dojel na výborném 5.místì.
Míra Stanìk mìl den blbec, celou noc nespal, takže se to projevilo i na Mírovo výkonu. První rozjížïka byla spíše trápení, v Superfinále B už Míra zabral a jízdu si trochu užil a pøedjel i nìjakého toho soupeøe.
Jirka Stejk v kategorii Amatér MX2 jel opìt bez pádu, v 1.rozjížïce dojel 17., ve druhé 14, celkovì si vyjel 11. bodù za 15.místo. Je to dobrej výkon, obzvlášt, když den pøedtím Jirka startoval také na Amatér CUPu v dalekých Jílovicích. Report a fotky odtud nám dodá Jitka.
Pavel Brejcha vede kategorii Amatér MX2 a podle toho vypadala i kvalifikace, kdy si Pavel vyjel 2.místo. 1.rozjížïka byla jak jsme letos u Páji zvyknutý,...po startu 10., po první zatáèce 2. a ve druhý zatáèce už byl Pavel v èele startovního pole a pak už jen zvyšoval svùj náskok pøed soupeøi. Všem nám ale zatrnulo 3 kola pøed cílem, kdy jeden z jezdcù nezvládl svùj stroj na spodní lavici, vystoupil a motorka letìla do protismìru, kde zrovna projíždìl Pája a motorce se jen tak tak vyhnul. Naštìstí to dopadlo dobøe a Pavel 1. rozjížïku s pøehledem vyhrál. Ve druhé rozjížïce Pája šel k zemi na konci startovní rovinky a než ho admin roztlaèil, tak mu soupeøi ujeli o pùl kola. Pája daleko nedojel, hned ve druhý zatáèce se zase válel a to už se mu jezdci blížili skoro o celé kolo. Pája se zdravì naštval a pøestože jel s ulomenou páèkou pøední brzdy, tak dokázal nemožné a bìhem rozjížïky se dokázal probojovat na 6.místo, které jej vyneslo na celkové 2.místo a upevnil si celkové vedení v seriálu. Velká gratulace a pochvala za bojovnost!
Fotky budou prùbìžnì doplòovány od všech našich obìtavých fotografek a navíc nám Míša s Pájou zase pøipraví nìjaký to videjko!
21.7.2013 SMS Kaplice - Nihošovice (fotky - Sísa)
21.7.2013 SMS Kaplice - Nihošovice (fotky - Jituš)